آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

نکات مهم در چیدمان مبل

نکات مهم در چیدمان مبل

نکات مهم در چیدمان مبل در منزل از جمله کارهایی می باشد که افراد هنگام اسباب کشی و یا بازسازی خانه به فکرشان خطور می کند.

این مطلب حائز اهمیت می باشد که مبلمان خود را با چه طرح و رنگی انتخاب کنند و چه فضایی را برای آن در نظر بگیرند؟ و یا این طور می توان گفت که چیدمان مبلمان در منزل باید چگونه باشد؟

قیمت مبل راحتی هم اکنون …

محل اتاق نشیمن به چه منظور است؟

در بیشتر منازل چه بزرگ و چه کوچک باشند محل قرارگیری مبلمان اتاق نشیمن می باشد. این وضعیت به گونه ای است که نه تنها افراد خانواده بلکه مهمان ها نیز به هنگام ورود در آنجا قرار می گیرند.

در واقع جایی است که در آنجا افراد مشغول تماشای تلویزیون و گفتگو می شوند. بنابراین این مکان باید طوری طراحی شود که در آن آرامش و راحتی مهیا باشد.

چگونه چیدمانی مناسب برای مبلمان منزل داشته باشیم؟
چگونه چیدمانی مناسب برای مبلمان منزل داشته باشیم؟

چگونه چیدمانی مناسب برای مبلمان منزل داشته باشیم؟

*. در فضایی که دراختیار دارید نقطه کانونی را بیابید.

این یکی از نکات مهم در چیدمان مبل می باشد. نقطه کانونی می تواند فضایی مانند پنجره بلند، شومینه، یا دیواری با طراحی متفاوت باشد.

در واقع این مطلب به شما کمک می کند که مبلمان منزل خود را حول آنجا قرار داده و به منزلتان نظم بیشتری بدهید. به هیج عنوان قدرت نقطه کانونی را دست کم نگیرید. وگاهی لازم است خود نقطه کانونی را در منزل بیابید.

*. تا حد امکان سعی کنید بین دیوارها و مبل ها فاصله ایجاد کنید

*. فضایی برای گفتگوی خانوادگی ایجاد کنید.

در بحث نکات مهم در چیدمان مبل می پردازیم به این که مرسوم است که افراد بدون این که با صدای بلند صحبت کنند در گوشه ای چهره به چهره. با هم گفتگو کنند.

بهتر است که مبل ها را نزدیک هم قرار داده تا گفتگو به راحتی انجام گیرد. اگر منزلی بزرگ دارید بهتر است چند ست مبل تهیه نمایید. دقت شود که مبل ها را به گونه ای قرار دهید تا رفت و آمد بین مبل ها راحت صورت گیرد

*.تعادل را حین چیدمان مبل در نظر بگیرید.

تعادل در چیدمان بسیار حائز اهمیت می باشد. به عنوان مثال اگر مبلمان شما گرد است سعی کنید میز خود را مربع یا مسطتیل انتخاب کنید.

نکات طلایی درباره چیدمان اصولی مبلمان
نکات طلایی درباره چیدمان اصولی مبلمان

نکات طلایی درباره چیدمان اصولی مبلمان

1.چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن به دلیل بیشترین فضایی که با آن در منزل برخورد داریم یکی از نکات مهم در چیدمان مبل است.

2.طرز چیدن مبلمان راحتی و صندلی ها

بسته به کاربردی که هر کدام از آنها دارا می باشند باید چیدمانی صحیح برایشان انتخاب شود.

3.فرش ها

در واقع فرش ها فضای مبلمان را مشخص می کنند. برای اینکه استفاده بهینه از فرش حدود 60 سانتی متر آن را از دیوار دور نمایید و طبعا آن را در زیر مبلمان اصلی خود قرار دهید. اگر این حالت ممکن نیست سعی کنید حداقل پایه های جلویی یک قطعه از مبلمان شما روی فرش باشد.

4.میز جلویی مبلی

میز جلویی مبلی در مرکز جایی که مکالمه میشود قرار می گیرند. این میزها به فاصله 35 -45 سانتی متری بین صندلی ها و سایر میزها نیاز دارند. میز جلویی مبلی از موارد نکات مهم در چیدمان مبل می باشد  که باید دقت شود.

5.میز عسلی

دو طرف مبل راحتی قرار داده می شود و به آسانی قابل استفاده و در دسترس می باشد.

همچنین می توانید برای سفارش برترین تولید کننده مبل راحتی با فرهنگ مبل در ارتباط باشید.

6.چیدمان مبلمان در اتاق ناهارخوری

این را در نظر بگیرید که فضای کافی بین دیوار و میز نیاز دارید. امکان راه رفتن پشت سر افرادی که روی صندلی ها نشستن نیز وجود داشته باشد. حداقل 92 سانتی متر بین میزناهارخوری و دیوار نیاز می باشد.

7.قالیچه و میز

یک فرش یا قالیچه را باید تا 60 سانتی متری میزناهارخوری در نظر گرفت.

چیدمان صندلی
چیدمان صندلی

8.چیدمان صندلی

باید حداقل 60 سانتی متر بین صندلی فاصله در نظر گرفت به علت این که ممکن است مثلا آرنج افراد با هم برخورد کند.

9.اتاق خواب

اتاق خواب جایی است که با رویاهای افراد برخورد دارد. و پس از خوابی دلنشین ما وارد اتاق نشیمن شده و تمایل داریم آن رویاها را پیاده کنیم.

در هر اتاق خوابی لازم است که حداقل 125 سانتی متر دور از در ورودی قرار بگیرد تا یک مسیر مشخصی حاصل شود. شاید به ندرت در بحث نکات مهم در چیدمان مبل به اتاق خواب دقت شود.

10.تخت خواب

مشخص است که چیدمان اتاق خواب با مشخص شدن مکان تخت خواب آغاز می شود. بشتر خانواده ها تمایل دارند که تخت خواب خود را در وسط دیوار از طرف در قرار دهند. به این علت است که
در بیشتر واقع تخت خواب در این مکان قرار می گیرد.

11.میز آرایش یا کمد لباس

مانند تخت خواب که در بالا ذکر شد میز آرایش یا کمد لباس نیز به حداق شصت سانتی متر فضا نیاز است. این فضای ذکر شده امکان باز شدن درهای جلویی میز یا باز و بسته کردن درهای کمد را ایجاد می کند.

پیشنهاد می شود اگر فضای بیشتر برایتان فراهم است این فضا را گسترش داده تا در صورت باز ماند درها بتوانید به راحتی بین آنها حرکت کنید.

12.فضای کاری

اگر در اتاق خواب خود فضایی به اندازه کافی دارید می توان یک میز کار با صندلی در یک گوشه دیوار قرار داد. فضایی که برای این میز کار در نظر گرفته می شود در حدود 45 سانتی متر می باشد.

13.مبل یک نفره

در صورتی که فضای برای مبل یک نفره دارید حتما یک مبل یک نفره قرار داده و اوغاتی را برای مثلا خواند کتاب و برای نشستن یا پوشیدن کفش هایتان قرار دهید.

شاید چیدمان مبلمان  و توجه به نکات مهم در چیدمان مبل کاری دشوار به نظر برسد. ولی با در نظر گرفتن این که صفحه خانه مانند یک صفحه بوم نقاشی است و شما می توانید فضاهای زیبایی را در آن ایجاد کنید.

به کارایی اتاق فکر کنی
به کارایی اتاق فکر کنی

14.به کارایی اتاق فکر کنی

بهتر است قبل از هر کاری به کارایی اتاق مورد نظر فکر کنید. ضمنا تعداد نفراتی را هم که قرار است استفاده کنند نیز مشخص کنید.

بعد این را در نظر گیرید که صندلی ها و میزهای را چگونه انتخاب نمایید. در نهایت شما باید توجه داشته باشید که در بحث نکات مهم در چیدمان مبل کارایی اتاق بسیار حائز اهمیت می باشد.

15..ایده های ناب خود را می توانید روی کاغذ پیاده کنید

بهتر است قبل از جابجایی مبلمان یا هر گونه وسیله ای که درنظر دارید. ایده هایی که در مورد اتاق دارید روی کاغذ پیاده کنید.

ابعاد اتاق ها، در و پنجره ها و سایر وسایل مهم مانند پریز برق را مشخص کنید. برای مثال اگر مقیاس شما 0.5 سانتی متر برای هر متر است. یک اتقاق سه در چهار متری روز کاغذ یک و نیم در دو متر بکشید.

16.نقطه کانونی را مشخص کنید

17.تقارن را در نظر بگیرید

18.آرایش مبلمان و مسیرها

سخن آخر

سخن پایانی این می باشد که با در نظر گرفتن نکات مهم در چیدمان مبل در منزل می توانیم فضایی مطبوع در منزل ایجاد کرده و همواره از کنار هم بودن لذت کافی را ببریم.

این امکان پذیر نخواهد بود، به جز این که علاوه بر چیدمان مناسب مبل برای منزلمان بتوانیم از این چیدمان به خوبی نگهداری کنیم و آن را تمیز کنیم و هرزگاهی تغییراتی نو در آن ایجاد کنیم.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*