آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون

نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون

نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون چگونه امکان پذیر است؟ هارمونی و انتخاب ترکیب رنگ مناسب امروزه یکی از دغدغه های خانواده ها و مخصوصا بانوان گرامی می باشد. این مسئله باید در هنگام خرید لوازم و چیدمان خانه مد نظر گرفته شود. و این نوعی چالش می تواند باشد که چگونه مبل و فرش را ست کنیم؟؟

ترفند های ست کردن دکوراسیون منزل و مبل!!!

ترفند و نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون می تواند بسیار باشد. در ادامه با ما همراه شوید با انتخاب رنگ مناسب بتوانید راه حل هایی را که به شما کمک می کند تا منزلی به دلخواه خود داشته باشید.

ترفند های ست کردن دکوراسیون منزل و مبل!!!
ترفند های ست کردن دکوراسیون منزل و مبل!!!

چیدمان منزل با مبل کلاسیک

اگر سبک برترین تولید کننده مبل کلاسیک و آرامش بخش را در منزل خود خواهان هستید توصیه می کنیم از رنگ های گرم استفاده کنید. اهتمام داشته باشید رنگ های ترکیبی در کلیه لوازم استفاده کنید و خود را خواهان یک رنگ نکنید. ترکیب چند رنگ با هم علاوه بر افزودن زیبایی، احوال درونیتان را نیز تقویت می کند.

اگر خواهان فضای خاص و متفاوت هستید، سعی کنید در ترکیب رنگ ها مهارت پیدا کنید. رنگ های جداگانه و فرش هایی با ترکیب رنگ متفاوت از مبل ها به کار بگیرید. گاها این تضاد بسیار موثرتر خواهد بود.

روش های ست کردن رنگ مبل با پرده

راه های دیگر برای نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون با سایر لوازم منزل، ست کردن پرده منزل با لوازم خانگی می باشد. یکی از اصولی ترین قواعد دکوراسون خانه می باشد. رنگ کوسن ها و یا انتخاب طرح پارچه ای یا جنس آن باید هماهنگی ویژه ای برای ست کردن آنها به خصوص والان آن داشته باشد.

پرده استفاده شده در فضا از نظر جنس و رنگ کاملا هماهنگ با کوسن و مبلمان باید انتخاب شده باشد است و فرش انتخابی باید به صورت کاملا نامحسوسی تابعیت کند از هارمونی رنگ های کل فضا و تمامی این فیلد ها در کنار هم زیبایی جالبی را برای مهمان ایجاد کند.

روش های ست کردن رنگ مبل با پرده
روش های ست کردن رنگ مبل با پرده

ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده

نمی توان برای ست کردن لوازم و منزل قانون واضحی مشخص نمود. به خصوص در رابطه با مبلمان که عنصر ویژه ای در خانه محسوب می شوند.

بنابراین مناسب است که با در نظر گرفتن فضای داخلی تان، طرح و مدل و رنگ های مبلمانتان و با در نظر گرفتن جزئیاتی مانند ابعاد و متراژ فضایی که یکی از موارد برای ست کردن رنگ مبل و پرده خود است، توجه کنید. اما اگر مبل خود را همزمان با فرش و پرده هماهنگ کنید ظاهر بسیار زیباتری برای فضای داخلی تان خواهید ساخت.

ست کردن مبل و فرش و رنگ های انتخابی برای کوسن ها یکی از اصول مهم در دکراسیون منزل می باشد. به عنوان مثال اگر دارای مبلمانی با رنگ های گرم و نسبتا تند هستید در نظر بگیرید که فرش انتخابی شما باید دست کم از رنگ های خنثی و با تناژ ملایم تری باشند.

همچنین اگر مبلی که انتخاب نموده اید دارای طرح های نسبتا شلوغ تری است، فرش مورد نظر شما باید حتما ساده انتخاب شود تا از لحاظ بصری اغتشاش کمتری داشته باشد.

ست مبل با فرش
ست مبل با فرش

ست مبل با فرش

تکمیل کننده زیبایی دکوراسیون منزل شما مبل و فرش و پرده می باشد.

تاثیرگذارترین زیبایی بر منزل شما می توان گفت دکوراسیون مبل و فرش و پرده منزل شما می باشد. هر مقدار که در انتخاب رنگ پرده ها و مبلمان دقت بیشتری شود این زیبایی با انتخاب فرش مناسب تکمیل خواهد شد.

از فرش های رنگ روشن هراس نداشته باشید. شاید در نگاه اول تمیز کردن آن کاری دشوار باشد اما نمی توان از جلوه ای که به فضای داخلی می بخشد به سادگی گذشت.

آموزش ست کردن فرش و مبل

دکوراسیون منزل خود را با فرش ایرانی تغییر دهید

می توانید فضای اتاق تان را از حالت کسالت و بی روح خارج کنید، بهترین روش استفاده از فرش های بسیار شاد و پرنقش ایرانی است. فضاهایی که اغلب دارای دکوراسیون قهوه ای و گرم هستند با این گونه فرش های جلوه ای ویژه به خود می گیرند.

فرش های ایرانی پر از نقش و نگار هستند می توان در کنار آن از پارچه های ساده تری استفاده کرد تا فضا خیلی شلوغ به نظر نرسد.

ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده، کدام بهتر است؟!

مدل ست کردن رنگ مبل با فرش و پرده بسیار زیاد است و طرفداران خاص خود را نیز دارند.

ست کردن رنگ مبل با فرش با پرده
ست کردن رنگ مبل با فرش با پرده

1. انتخاب یک رنگ مشخص برای ست کردن مبل و فرش و پرده

رنگ سفید استفاده کردن برای رنگ دیوار ها و سقف فضایتان می تواند برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا از یک رنگ واحد و پر جلوه برای ست کردن مبل و فرش و پرده اتاق تان تکمیل کند. اما دقت کنید که رنگ ها نباید دقیقا یکی باشند،

2. پرده، عناصر روح بخش دکوراسیون منزل شما

اگر برای دکوراسیون منزل مبلهای با رنگهای روشن مد نظر دارید، ما پیشنهاد می کنیم برای ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسیون داخلی اتاق هایتان از رنگ های شاد برای پرده یا فرش استفاده نمایید. اما توجه داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ های متضاد و خیلی چشم گیر انتخاب نمایید. رنگ های زرد و سفید برای ست کردن مبل با پرده برای افرادی متناسب است که عاشق نور خورشید و خانه آفتابی هستند زیرا که نور خورشید را به خوبی به داخل خانه هدایت می کنند.

طرح و بافت در دکوراسیون

تجربه در فضای صمیمانه می تواند از ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسیون منزل تان آغاز شود، می توانید پرده هایتان را از پارچه های طرح دار مد نظر بگیرید ولی به علت طرح دار بودن از یکی از رنگ های خنثی منزل تان برای رنگ پرده استفاده کنید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل
ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

ست کردن از لحاظ ترکیب رنگی

در سال جاری مدل های فرش زیادی به بازار عرضه شده است، از دستبافت هم ماشینی، گلیم و … انتخاب بین این تنوع مسلما کار مشکلی می باشد به ویژه اگر خواسته باشیم فرش‌مان را با برترین تولید کننده مبل راحتی هم ست کنیم. به طور کلی رنگ فرش رابه سه دسته تقسیم می کنیم.

  • فرش به رنگ تیره
  • فرش به رنگ روشن
  • فرش به رنگ خنثی

1. فرش به رنگ روشن

رنگ های روشن باعث بزرگ تر شدن و دلنشین تر شدن فضا می شوند.

2. فرش به رنگ تیره

فرش هایی با رنگ های تیره تر و پر رنگ تر فرش علاوه بر این که آلودگی و لکه ها را کم تر نشان می دهند، فضای دنج و صمیمی تری را نیز به وجود می آورند. اما برای خانه های کوچک و کم نور سنخیتی ندارند. از جمله این فرش ها می توان به دو رنگ زیر اشاره کرد:
فرش لاکی
فرش صورمه ای

3. فرش به رنگ خنثی

رنگ های خنثی خیلی بهتر با بقیه رنگ ها ست می شوند. رنگ های سفید، طوسی و خاکستری در همین گروه قرار می گیرند.

سخن پایانی نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون

در انتخاب رنگ ها همواره دقت داشته باشید. اگر خواهان این هستید که همواره فضای منزلتان همواره با نشاط و عاری از هر گونه اغتشاش هو بهم ریختگی باشد و در این حال هارمونی زیبایی داشته باشد، سعیتان بر این باشد که فضای منزلتان با فرش و پرده و مبلمان زیبا و در کنار هم بودن لذت ببرید.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*