آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

نحوه انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل

یکی از عناصر اصلی در هر خانه ای نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل می باشد. سبک دکوراسیون هر خانه ای به هر شکل که باشد یکی از انواع مبلمان راحتی یا سلطنتی در گوشه آن چشم نواز می باشد. در زمان قدیم از پشتی ها به جای مبلمان استفاده می کردند

برای این امر در منازل پشتی ها را دور دور خانه قرار می داند و از مهمان ها پذیرایی می کردند و می توان گفت که مبلمان سلطنتی نیز بیشتر در منازل مرفه و افراد متمول دیده می شد.

در درجه بعد قشر متوسط می باشند که برای آن ها نحوه انتخاب مبلم براساس متراژ منزل حائز اهمیت است، این مسئله با گذشت زمان و تغییر سبک معماری منازل و تمایل به سکونت در خانه هایی با متراژ پایین شکل گرفت.

همچنین مطالعه نماید = برترین تولید کننده مبل راحتی

چرا هزینه باید برای تغییر دکوراسیون پرداخت کرد؟

منازل به تدریج کوچکتر می شدند و به گونه ای مبل باید قرار می گرفت که حجم زیادی از فضای خانه اشغال نشود. نتیجه این کار این بود که رفت و آمد راحتر صورت می گرفت.
باید توجه داشت که در سال های اخیر قیمت مبل افزایش چشمگیری داشته است و برای این که بتوان دکوراسیون منزل را تغییر داد، باید هزینه زیادی را پرداخت.

مبلمان
مبلمان

نحوه استفاده از مبلمان در فضای منزل

دقت داشته باشید که از فضایی که در اختیار دارید، می خواهید برای چه فعالیتی استفاده نمایید آیا نحوه انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل در آن آیا اهمیت دارد.

شاید این سوال برایتان پیش آید که اکثر افراد چطور از چنین فضایی استفاده خواهند کرد. در این حالت است که نوع و تعداد مبلمان و دیگر وسایل مورد نیاز مشخص خواهند شد.
در زیر سعی بر این شده که نظر یک مشتری را در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل بیان کنیم.

مثال :

رنگ و سبکی که مورد علاقه من بود کورش تلفیقی است، به همین مناسبت سبک نئوکلاسیک را انتخاب کردم. از آن جایی که منزل نور خیلی مناسبی داشت و وجود رنگ های شاد و متنوع از ویژگی های سبک نئو کلاسیک است.

رنگ های قرمز و سبز قجری انعکاس خیلی زیبایی در فضای خانه ایجاد می کرد. و گرمای بصری خانه را افزایش می داد. علاوه بر این به دلیل فضای کوچک منزل ما سعی کردیم بعضی المان ها زیر را انتخاب کنیم.

-برنامه ریزی

قبل از این که خریدی صورت بدهید سعی کنید از پرداخت هزینه های گزاف و صرف وقت اضافی جلوگیری کنید، تا مانع از پشیمانی بعد از خرید شود، این یکی از المان های در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل می باشد.

-هدف از خرید مبلمان

این که در نظر دارید چه نوع مبلمانی را انتخاب کنید و چه کاربردی برایتان داشته باشد، حائز اهمیت است.

کاربرد مبلماان
کاربرد مبلمان

کاربرد مبلمان

اگر در خانه کودک دارید سعی داشته باشید که از پارچه های محکم و قابل شستشو استفاده نمایید. بنابراین انتخاب پارچه های محکم در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل اهمیت دارد.

متراژ فضای مورد نظر

در نظر داشته باشید که قبل از خرید نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل را بررسی نمایید. در انتخاب مبل باید متراژ فضای مورد نظر را اندازه گیری نمایید.

می توانید پلان کف اتاق را روی کاغذ بیاورید، در ادامه چیدمان مبلمان را امتحان کنید. همین به طور عرض درب ورودی و متراژه راهروها دقت فرمایید.

اولویت بندی در چیدمان مبلمان منزل

طبعا از دیگر فاکتورهای این فرد در انتخاب مبلمان خود چیدمان منزل خود می باشد، که فاکتوریی بسیار شاخص در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل است.
تعیین بودجه
این فرد برای تهیه مبلمان خود سعی بر این داشته که بودجه خود را در یکی از اولیت ها قرار دهد.

نحوه انتخاب مبل براساس متراژ
نحوه انتخاب مبل براساس متراژ

انواع مبل

به طور کل مبلمان به دو نوع اصلی

روکش دار و مبلمان موردی تولید و به بازار ارائه می گردد. در حالت اول یک پوشش نرم برای نشستن تعبیه شده است که کاربرد حالت ارتجاعی در آن شاخص می باشد.

در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل باید به این که مبلمان راحتی یا کاناپه یا … است توجه داشت. هر کدام از این مبل های معمولا از چوب نرم یا چوب سخت ساخته می شوند.

چوب درختانی مانند بلوط، افرا، ساج و … ساخته می شوند. که از دیگر المان های نحوه انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل است.

قاب اصلی نشیمن

این فاکتور نقش اساسی در تعیین قیمت مبلمان دارد. از لحاظ جنسی این قاب ها از استیل، لمینت، چوب های سخت، پلاستیک فشرده می باشند.

قاب اصلی مبلمان را نمی توان از بیرون نگاه کرد. اگر می خواهید که مبل را تست کنید به مبل فشار بیاورید. این المان نیز به عنوان نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل دارای اهمیت است.

جنس پارچه

مبلمان هایی وجود دارند که پارچه های آنها از دور دوزی های، پد های نشیمن و … به کار رفته است. در اکثر مبلمان ها از فنرهای دو سر مخروطی، فنرهای مارپیچی، فنرهای ساده و … وجود دارد.
درباره انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل می توان گفت که درون مبلمان نیز با فوم های مختلف پر می شود. فوم پلی اورتان وزن سبیکی دارد و همچنین دارای مقاومت بالا هستند. کیفیت این فوم ها متفاوت است و نوع متراکم های دارای اورتان بیشتری است و با کیفیت تر می باشد.

جنس پارچه در انتخاب مبل چقدر تاثیر دارد؟

جنس روکش مبلمان بر روی قیمت آنها موثر است. هر مقدار که پارچه جنس و کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت مبل نیز گران تر خواهد بود. بنابراین در انتخاب مبلمان دقت فرمایید.

نحوه انتخاب مبل براساس متراژ
نحوه انتخاب مبل براساس متراژ

فضای کوچک را بزرگ تر جلوه دهیم

اگر تمایل دارید که فضای اتاق یا منزلتان را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهید، سعی کنید از الگوی تک رنگی استفاده نمایید.

به این معنی است که در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل تنها از یک رنگ یک دست و ثابت برای رنگ آمیزی دیوارها، فرش ها و کف پوش ها استفاده نکنید.
بر روی دیوار یا سقف می توانید از آینه استفاده کنید، این روشی بسیار موثر و سریع برای بزرگ تر جلوه دادن فضای یک اتاق می باشد.

انتخاب آینه چه نقشی روی دیوارها دارد؟

حتی می توان این کار را انجام داد که کل دیوارها را با آینه ای بزرگ پوشاند، و یا از تعداد زیادی سطوح صیقلی و انعکاسی مانند شیشه بر روی دیوار و در استفاده کرد.

نحوه انتخاب مبل براساس متراژ
نحوه انتخاب مبل براساس متراژ

ایجاد فضایی خودمانی و راحت در اتاق های بزرگ

شما زمانی می توانید اتاقی را در دل اتاق بزرگ تر ایجاد کنید، چرا که این فضای کوچکتر به شما اجازه می دهد در عین حالی که فضایی وسیع در اختیار دارید به فضایی گرم تر دست پیدا کنید. که این مورد در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل حائز اهمیت است.
این کار را می توانید با ایجاد گوشه های دنج کوچک ایجاد نمایید. به طور معمول رنگ های تیره و گرم، فضای یک اتاق را گرم تر و راحتر می کنند.

به جای پارتیشن بندی چه روشی دیگر می توان استفاده کرد؟

در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل سعی شود که بیشتر لوازم زندگی خود را در مرکز اتاق بزرگ بچینید. محدوده اتاق را نیز با تکه های بزرگ مبلمان شاخص کنید.

این باعث می شود که بزرگی و بی قوارگی اتاق کمتر نمایان شود. بنابراین می توان عنوان کرد که به جای روش های قدیمی مانند پارتیشن بندی و … بهتر است که به کمک وسایل و مبلمان در دل اتاق صورت می گیرد، از این روش استفاده شود.

سخن پایانی

توصیه پایانی ما بر این می باشد که در نحوه انتخاب مبل براساس متراژ منزل از رنگ های تیره یا رنگ هایی از این دست استفاده کنید.
برای ایجاد فضای گرم از پرده ها و پوشش های رویایی تری برای پنجره های کمک بگیرید.
بدین ترتیب دیوارها و پنجره ها راحت و گرم به نظر می رسند.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*