آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

سرویس خواب

 

سرویس خواب 

شما به هنگام خرید سرویس خواب برای اتاق خواب خود باید به نکاتی توجه نمایید که هم به اتاق خود زیبایی بدهید و هم به هنگام استراحت احساس راحتی و خوبی را داشته باشید.
برای خرید سرویس خواب زیبایی تنها ملاک نیست. زیبایی بخشی از نکات مهم برای خرید تخت خواب است که بتوانید به واسطه آن دکوراسیون اتاق خود را زیباتر نماید و یک فضای آرامی را برای خود درست نماید.
شما برای خرید سرویس خواب باید به استحکام آن دقت بسیاری داشته باشید. تخت نباید صدای تق تق بدهد و همچنین باید ارتفاع استانداری داشته باشد. تا به هنگام خواب و استراحت، آرامش بیشتری به شما بدهد.

انواع سرویس خواب 

 1.  تک نفره
 2.  دو نفره
 3.  نوزاد
 4. کودک
 5. نوجوان
 6.  جوان
 7.  عروس
 8. و …

ویژگی های یک سرویس خواب مناسب:

 1. کیفیت
 2. مواد اولیه و به کار رفته در تهیه و ساخت سرویس خواب
 3. ابعاد
 4. رنگ
 5. جنس

ابعاد سرویس خواب تک نفره و دو نفره :

اغلب ابعاد سرویس های خواب با توجه به ابعاد تشک تعیین می شود. ابعاد استاندارد سرویس خواب تک نفره «عرض = 90 سانتی متر  و  120 سانتی متر» و ابعاد استاندارد سرویس خواب دو نفره «عرض = 90 سانتی متر  و  160 سانتی متر و  180 سانتی متر» ساخته می شود.

سرویس خواب

سرویس خواب، اجزای تشکیل دهنده آن و نقشی که در دکوراسیون منزل دارد. در گذشته به علت سبک و سنتی بودن زندگی ها، مرسوم نبود و طرفداران زیادی نداشت. اما امروزه با تغییر سبک زندگی از سنتی به کلاسیک، سرویس‌ خواب جز وسایل مهم و ضروری هر منزل و اتاق خوابی شده است.

سرویس خواب چیست؟

 اگر وارد یک اتاق خواب شوید، بیشترین چیزی که توجه شما را به سمت خودش می کشد، تخت و سرویس خواب آن اتاق است. یکی از مهمترین ملزومات یک اتاق، سرویس خواب آن است. همه ی اتاق ها، از یک اتاق خواب معمولی گرفته تا یک اتاق عروس به یک سرویس خواب زیبا و راحت برای تکمیل دکور خود نیاز دارند.
انتخاب سرویس خوابی که علاوه بر طرح و رنگ زیبا و جنس مناسب، با دیگر وسایل خانه و اتاق ست و هماهنگ باشد، بسیار حائز اهمیت است. سرویس ‌خواب علاوه بر این که مکانی برای استراحت شما بوده، قسمت مهمی از دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما نیز محسوب می‌شود. سرویس خواب دارای سبک متفاوتی مانند؛ سرویس خواب مدرن، اسپرت، عروس و… بوده و در طرح‌ هایی از جمله کلاسیک، سنتی و مدرن تولید و به بازار عرضه می‌ شود.

اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب

اگر بخواهیم به صورت خلاصه ذکر کنیم، سرویس خواب شامل اجزای زیر است؛ تخت خواب، آیینه، کمد، میز توالت ( میز آرایش)، پا تختی، پاف ( مبل پا تختی)

تخت خواب:

 مهم‌ ترین جز و کالای تشکیل دهنده سرویس خواب، تخت خواب آن است. تخت ‌خواب معمولاً یک نفره(عرض ۹۰ تا ۱۱۰ و طول دو متر) و یا دو نفره(عرض ۱۴۰ تا ۱۸۰ و طول دو متر) طراحی و تولید می‌ شود. در میان تختخواب های موجود در بازار طرح شیک مبل استیل و مبل دسته منبتی طرفداران زیادی دارد و برای افرادی که به دنبال سبک سلطنتی و شلوغ هستند مناسب است. اما باید گفت که در سبک مدرن، ساده و کلاسیک، طرح های زیادی تولید و به بازار ارائه می شود.

آینه:

 آینه ‌هایی که متناسب با سرویس خواب و اجزای آن تهیه می‌ شود، بسیار زیبا بوده و دکور اتاق شما را لوکس تر و ایده آل تر می کند. وجود آیینه در اتاق خواب بسیار کارایی داشته و ضروری می باشد. قطعاً به هنگام حاضر شدن، مهمانی رفتن و انجام اموری مانند سشوار کشیدن به این نتیجه رسیده که بدون آیینه امر حاضر شدن ممکن و میسر نیست. آیینه سرویس خواب معمولاً به صورت قدی تهیه و از جنس خود سرویس خواب است.

کمد:

 امروزه اکثر آپارتمان ها دارای اتاق خواب هایی کوچک بوده و بیشتر آنها دارای کمد دیواری هستند. از طرفی ممکن است فضای لازم جهت استفاده از کمد سرویس خواب وجود نداشته باشد. در این صورت بهتر است از پا تختی که دارای کشو است، استفاده کنیم. اما اگر فضای کافی در اتاق خواب وجود دارد، قطعاً خرید کمدی که با سرویس خواب شما ست است، علاوه بر این که زیبایی را به دکور اتاق شما می دهد استفاده از آن برای قرار دادن لباس ها بسیار مناسب بوده و کارایی دارد.

میز توالت (میز آرایش): 

میز توالت یکی دیگر از اعضای سرویس خوااب است، که استفاده از آن نظم و سامان به خصوصی را به اتاق خواب شما می دهد. میز توالت می تواند در روبرو یا کنار تخت قرار گیرد و برای چیدن وسایل و لوازم آرایش خود از آن استفاده کنید. میز آرایش به همراه یک صندلی تولید و به سرویس خواب اضافه می‌ شود.

پا تختی: 

پا تختی یکی از لوازم جانبی تخت است، که نیاز به داشتن یک چراغ خواب وجود پا تختی را در کنار تخت الزامی می‌ کند. شما می توانید برای قرار دادن چراغ خواب، گوشی، لیوان آب و… از پا تختی استفاده کنید. پا تختی را می توان در مدل اندازه دلخواه خود سفارش دهید‌. اما در اکثر سرویس خواب ها، پا تختی را متناسب با سرویس خواب تولید می کنند. در تخت یک نفره از پا تختی یک نفره و در تخت های دو نفره از پا تختی های دو نفره استفاده می کنند. علاوه بر قرار دادن وسایل خود روی پا تختی، شما می توانید از کشو های آن برای قرار دادن وسایل خود مانند کتاب و… استفاده کنید.

پاف (مبل پا تختی):

 پاف چیست؟ به مبل پا تختی سرویس خواب پاف گفته می شود. برای اتاق خواب های کوچک توصیه نمی ‌شود، اما اگر اتاق خواب شما بزرگ است از خرید پاف در سرویس خواب غافل نشوید، که علاوه بر کامل کردن سرویس خواب قبل از رفتن به تختخواب جهت آرام کردن اعصاب شما بسیار مناسب است.

رنگ سرویس خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید با نهایت دقت انتخاب شود، به این دلیل که زمان زیادی را در اتاق سپری می کنیم. رنگ سرویس خواب بسیار مهم است، چرا که رنگ مناسب به شما آرامش داده و انتخاب سرویس خواب در رنگ نامناسب علاوه بر اینکه آرامش شما را از بین برده، محیط اتاق شما را نیز آشفته می کند. بهترین کار این است که سرویس خواب از نظر رنگ با اتاق خواب و فضا هماهنگی داشته باشد تا بتواند به مکانی آرام برای استراحت شما تبدیل شود.

آیا می توان سرویس خواب را به رنگ دلخواه خود انتخاب کرد؟

بله این امکان وجود دارد. سرویس خواب از نظر پارچه،چرم، طرح و رنگ متنوع هستند و شما می توانید در هر رنگ و طرحی که مد نظرتان است، سرویس خواب خود را سفارش دهید و از طرف دیگر جنس و متریالی که برای ساخت سرویس های خواب در نظر گرفته می ‌شود، مختلف بوده و بنا بر سلیقه شخص می توانید سرویس خواب خود را در جنس هایی مانند فلزی، ام دی اف، و روکشی مانند بلوط و… انتخاب کنید.

سرویس خواب در چند طرح تولید می شود؟

سرویس خواب کلاسیک:

 سرویس خواب کلاسیک با سرویس خواب سلطنتی شباهت زیادی دارد. با این تفاوت که سرویس خواب های سلطنتی نسبت به کلاسیک دارای طرح شلوغ تر و سنگین تر هستند و چوبی که در سرویس خواب کلاسیک به کار برده می شود ساده تر بر روی آن کمتر ها شده است.( دارای منبت ‌کاری کمتری است)، از طرفی در سبک کلاسیک برای متصل کردن قطعات و اجزای سرویس خواب از ابزار آلات بروز تری استفاده می شود.

سرویس خواب مدرن:

 در تهیه سرویس خواب مدرن از مصنوعات چوبی مانند ام دی اف، نئوپان و… استفاده می‌ شود و همین باعث شده که تنوع رنگ و طرح در سبک مدرن بسیار باشد. سرویس خواب مدرن به علت قیمت مناسبی که دارد، وزن سبک، حمل آسان تر نسبت به سبک های دیگر و قابلیت های جدیدی که به آن افزوده شده، توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است.

سرویس خواب سلطنتی (سنتی): 

در سرویس خواب سلطنتی چوبی که برای تولید قطعات آن مورد استفاده قرار می گیرد، چوب درختان راش، افرا و گردو است. در تهیه این سرویس خواب نه تنها از مصنوعات چوبی استفاده نمی شود، بلکه تمامی قطعات آن را از چوب درختان درست کرده و قسمت تاچی شکل بالا و پایین تخت خواب را به صورت خاص و زیبا منبت کاری می کنند.

چه متریالی برای تولید برای تولید سرویس خواب به کار برده می شود؟

مهمترین نکته در انتخاب سرویس خواب، جنس آن است. سرویس خواب هایی که تولید و وارد بازار می ‌شوند، معمولاً از جنس فلز، ورق ملامینه ، ورق ام دی اف و چوب هستند. سرویس خواب چوبی بالاترین قیمت را دارد و قیمت سرویس خواب تهیه شده از ام دی اف نسبت به ملامینه بیشتر است. در واقع قیمت سرویس خواب با توجه به متریال استفاده شده در آن تعیین می گردد.

چرا سرویس خواب چوبی؟!

سرویس خواب چوبی یکی از رایج ترین و پرطرفدار ترین سرویس خواب هاست.
سرویس خواب چوبی به دلیل زیبایی های منحصر به فرد خود، طرفداران زیادی دارد. ممکن است هزینه ای که برای تهیه سرویس خواب چوبی متحمل شوید تا حدودی بیشتر از دیگر سبک ها باشد، اما باید گفت که سرویس خواب چوبی در طرح و رنگ متنوع تر و زیبا تر، دارای دوام و استقامت بالاتر و از طرفی عمر استفاده مناسب آن در مقیاس با طرح های دیگر بیشتر است. در تهیه سرویس های خواب چوبی از چوب درختان گردو، افرا، نراد، توسکا، ماچ و راش استفاده می شود، که بنا بر مقاومت، دوام، رنگ پذیری، ابزار خوری و… دارای قیمت های متفاوتی هستند.
در خرید سرویس خواب توجه به چه نکاتی باعث می شود که یک انتخاب درست داشته باشیم.
دقت در کیفیت جنس سرویس خواب ( متریال سازنده اجزای آن)
توجه به ابزارهای به کار برده شده در سرویس و اتصال درست قطعات
در تهیه سرویس خواب از رنگ و مواد نا مرغوب و بدون کیفیت استفاده نشده باشد، پس قبل از خرید آن را بو کنید، چرا که در این صورت بوی آن ممکن است باعث اختلال در خواب شما شود.
ظریف کاری های انجام شده بر روی سرویس خواب را دقت کنید و توجه داشته باشید که برش‌ ها و لبه ‌های تخت دچار آسیب نشده باشد.
در صورت انتخاب تخت جک دار، از عملکرد درست جک اطمینان پیدا کنید.