آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

ترفندهای نگهداری از مبل چرم

ترفندهای نگهداری از مبل چرم

ترفندهای نگهداری از مبل چرم چیست؟ چیدمان مبلمان چرم یکی از زیباترین و شیک ترین سبک برای مبلمان است. مبلمان چرم نسبت به مبل های دیگر به مراقبت بیشتری نیاز دارد و باید برای نگه داری آن نکاتی را مورد توجه قرار داد، که در اینجا ما به عنوان ترفندهای نگهداری از مبل بیان کرده ایم.

هرچه این سبک از مبل بسیار شیک می باشد و دکوراسیون را زیباتر می کند اما اگر نکات نگه داری آن ندانید، نمی توانید از آن بهره ببرید. بی شک دوست ندارید ضرر اقتصادی ببینید، لذا باید در نظر گرفت که مبل چرمی طی زمان و در اثر استفاده مکرر، همچنان ظاهر و زیبایی خود را حفظ می نماید.

 

همچنین مطالعه نمایید = بزرگترین فروشگاه سرویس خواب در تهران !!!!

نحوه تمیز کردن چرم سفید

حالت مبل چرم سفید یکی از مدل های محبوب و خاص مبلمان چرم می باشد، که برای آن ترفندهای نگهداری از مبل چرم سفید بیان خواهد شد. برای تمیز نگه داشتن مبل چرم سفید و همین طور لکه های تیره ای که روی آن است، می توان از محلول های ترکیبی یک واحد آب لیمو و 1 واحد خمیر یا عصاره تارتار استفاده کرد.

در این روض می توان لکه ها را با خمیری که حاصل شده بمالید و به مدت 10 دقیقه روی محل چرم قرار دهید. در نهایت می توانید آن را با یک پارچه مرطوب خبشک کنید. در روش دیگر می توان به جای این محلول از مخلوط آب و سرکه به نسبت یکسان و مقداریی روغن نیز برای تمیز کردن مبل چرم سفید استفاده نمایید.

پاک کردن خودکار از روی مبل چرمی

در این روش از ترفندهای نگهداری از مبل چرم به پاک کردن خودکار از روی مبل چرمی می پردازیم. به طور کلی پاک کننده مناسب برای از بین بردن خودکار از روی مبل چرمی با توجه به نوع چرم و رنگ آن متفاوت است. می توان عنوان کرد الکل و سایر محصولات آن مانند عطر، لاک پاکن و اسپری مو برای پاک کردن خودکار از روی مبل چرمی مناسب هستند.
نکته ای مهم می باشد این است که بعضی چرم ها در اثر استفاده از این مواد تغییر رنگ می دهند. به همین خاطر می بایست مقداری از این مواد را روی قسمتی از چرم که زیاد در معرض دید نیست قرار داده و با پنبه آغشته کنید. در حالتی که رنگ چرم تغییر پیدا نکرد، از آن برای از بین بردن روی مبل چرم استفاده کرد.

اشتباهاتی که در تمیز کردن مبل چرم رایج است

گاهی در ترفندهای نگهداری از مبل چرم اشتباهاتی به وجود می آید. در نظر بگیرید که هیچ گاه از آب به مقدار زیاد، حلال ها، صابون و … برای تمیز کردن مبل چرم استفاده نکیند. اگر از شوینده های صنعتی مبلمان خود را تمیز کنید، بهتر است از واکس مخصوص مبل چرم یا واکس مبل چرم مصنوعی.
دقت شود که از محلول آب و صابون برای از بین بردن لکه های روی چرم استفاده نکنید. چرا که در طولانی مدت به چرم آسیب خواهد زد و ترک و شکستگی در سطح آن ایجاد می کند.
به هیج عنوانی از تمیزکننده های قوی مثل آمونیاک برای از بین بردن لکه های مبل چرم استفاده ننموده چون این مواد رنگ چرم را از بین می برند.

طرز نگهداری از مبل چرمی

پیشنهاد می شود که قبل از خریداری چرم، در انتخاب چرم مورد نظر دقت لازم و کافی را داشته باشید. چرم هایی که رنگی تیره دارند یا دارای رنگ یکنواختی هستند، از کیفیت بیشتری برخورد می باشند. در مقابل آن چرم هایی که رنگ یک دستی دارا نمی باشند و لکه های روشنی دارند از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشند. که این یکی دیگر از ترفندهای نگهداری از مبل چرم می باشد.

جلوگیری کردن از ترک مبل چرم

توصیه می شود که مبلمان چرم را در فضایی از منزل قرار داده که نور آفتاب کمتر تابیده یا فضایی که خنک تر است قرار دهید. چرا که نور آفتاب چرم را خشک کرده و رنگ آن را از بین می برد. کاربرد پرده در این فضا حائز اهیمت است. همچنین رعایت این نکته به جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم کمک خواهد کرد.
ترفندهای نگهداری از مبل چرم به شما پیشنهاد می کند، که منظما گوشه های مبل و زیر کوسن ها را جاروبرقی بکشید. گرد و غباریی که روی مبل است را مکررا با حوله تمیز پاک کنید. کوسن ها را هر چند وقت یک بار برگردانید تا روی آنها چروک نیفتد.
برای این که چرم مبلمانمان مدت بیشتری بماند لازم است که هر زمان ماده خوراکی روی مبل چرم ریخت، سریعا آن را برداشته بدون تا داخل مبل نفوذ نکند و کارتان را مشکتر نسازد.

بیشتر بدانیم:

از اسپری هایی استفاده کنیم که براق کننده هستند
در این روش از ترفندهای نگهداری از مبل چرم پیشنهاد می شود که اگر لوازم خانه کهنه شده اند بهتر است از اسپری براق کننده برای این که چرم تان درخشش بیشتری داشته باشد استفاده کنید.

بنابراین هر 6 تا 12 ماه لوازم چرمی خود را اسپری نمایید. طرز استفاده از اسپری به این حالت است که با یک دستمال یا برس گرد و خاک مبل چرمی خود را بزدایید. سپس اسپری را روی یک پارچه تمیز بزنید. و آن پارچه را روی قسمت مورد نظر چرم بکشید.

همچننی مطالعه نماید = نحوه ست کردن مبل با دکوراسیون

تعمیر مبلمان چرم آسیب دیده

ممکن است قسمتی از مبل چرمی تان پاره شود، بهتر است به جای نگرانی ترفندهای نگهداری از مبل چرم را دنبال نمایید. برای این کار خودتان به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید. ابتدا یک از یک شلوار جین یا پارچه ای می توانید کمک بگیرید.

به اندازه محل پارگی پارچه جدا کرده و با استفاده از یک موچین پارچه را زیر قسمت پارگی قرار دهید. سپس با استفاده از یک چسب مخصوص پلاستیک، لبه های پارگی را بهم متصل نمایید.

سپس در آخر می توانید قسمت مورد نظر را ترمیم نمایید. که این روش، روشی بسیار مهم برای نگهداری از مبل چرم می باشد.

مایعات عامل خرابی مبل چرمی هستند

دشمن اصلی انواع چرم را می توان مایعات از جمله آب نام برد. در نتیجه مقدار زیادی آب می تواند به مبل یا صندلی چرمی آسیب وارد کند. اگر این اجازه را دهید به مبل چرمی که مرتبا با آب آغشته شود، به سرعت خراب شده و تغییر رنگ می دهد.

پیشگیری از خراشیدگی در هنگام نظافت مبل چرمی

برای این مورد بهتر است از یک دستمال نرم برای تمیز کردن بکار بگیریم. در صورت خراشیدگی می توان در قسمت های مورد نظر پدهای مخصوص قرار داده تا به پارچه مبل آسیب نزند.

در انتها به شما پیشنهاد می شود

در هنگام خرید از فروشنده ترفندهای نگهداری از مبل چرم مربوط به نگهداری و تمیز کردن مبل چرم را بپرسید. و با ایجاد هر گونه پارگی روی چرم مبل خودتان با روش های ذکر شده، اقدام به ترم آن نموده، کافی است که کمی زمان بگذارید و هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*